gravity casting

dedykowany interfejs dla procesów odlewania grawitacyjnego
do form trwałych i jednorazowych

W odlewaniu do form piaskowych istotną rolę odgrywa proces krzepnięcia uwzględniający ochładzalniki i otuliny umożliwiające kontrolę nad kierunkowością krzepnięcia odlewu i jego zasilania. FLOW-3D Cast uwzględnia każdy etap procesu w celu dostarczenia dokładnego rozkładu temperatury bezpośrednio wpływającego na położenia wad skurczowych.

odlewanie grawitacyjne

Odlewanie grawitacyjne służy do wykonywania dużych części (zwykle z żelaza, brązu, mosiądzu lub aluminium). Chociaż proces ten charakteryzuje się bardziej stabilnym etapem wypełnienia wnęki formy niż odlewanie pod wysokim ciśnieniem, to jednak na jakość może wpływać porywanie powietrza z nadmiernie turbulentnego przepływu, wady spowodowane skurczem i inne. Dokładna analiza frontu płynącego metalu pozwala określić lokalizację potencjalnych wad i zmianę temperatur podczas zalewania.

BMW Injector Casting Process - innowacyjny system do odlewania grawitacyjnego. Dzięki uprzejmości BMW i Flow Science Deutschland.

krzepnięcie

Istnieje wiele wad związanych z krzepnięciem metalu takich jak segregacja, naprężenia cieplne, mikro i makro-porowatość. Pierwszym ważnym etapem w celu uzyskania dokładnych wyników krzepnięcia jest analiza wypełnienia wnęki formy, zawierająca właściwy profil termiczny. Oprogramowanie FLOW-3D Cast umożliwia wykrywanie wielu wad związanych z procesem krzepnięcia. Stosując symulacje na etapie projektowania otrzymujemy możliwość wczesnego wykrycia położenia wad oszczędzając czas, tak istotny przy wdrażaniu nowych projektów na rynek.

dane Kontaktowe

Adres

ul. Nulla 20 
51-677 Wrocław

Biuro czynne

Poniedziałek – piątek 09:00 – 17:00

Info

tel : + 48 664 003 404

email : info@flowdynamic.pl